Menu
Your Cart

20% İndirim olan tüm ürünler Satın Al

Nazara kurşun

Nazara kurşun
Nazara kurşun
Nazara kurşun
Ücretsiz
Nazara kurşun
Nazara kurşun
Nazara kurşun
Etiketler: Nazara kurşun
Nazara kurşun
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL
  • Stok: Stokta Var
  • Model: kurşun

Kurşun Dökmek – Döktürmek Nedir ?

Kurşun döktürmek özellikle kişilerdeki olumsuz enerjiyi atmanın yanı sıra kişileri nazardan korumak amacıyla uygulanan yöntemdir. Bazı kişilerin, özellikle kurşun döktürdükten sonra bir hayli rahatladıkları gözlemlenilmektedir. Kurşun döktürmek halk arasında oldukça bilinmektedir. Fakat herkes kurşun dökemez. Kurşun dökmenin iyi bilinmesi gerektiği gibi çok dikkatle yapılması gerekmektedir. Peki, kurşun dökmek, döktürmek nedir?

Şimdi bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan insanlar için kurşun dökme hakkında bilgi vereceğiz.Kurşun dökme nereden çıkmıştır, bilinmemekle birlikle çok eski zamanlara dayanmaktadır.

Kurşun Dökme Kimlere Yapılır?

Kurşun döktürmek isteyenler için kısaca anlatalım. Kurşun dökmek için ilk olarak kurşun eritme kepçesi, kurşun külçeleri, geniş madeni tas, su ve kumaşa ihtiyaç vardır. Kurşun külçeleri ocak üzerinde kurşun eritme kepçelerinde eritilir.
Bu kurşun, kurşun dökülecek kişinin başından dökülür. Bu esnada kişinin başının korunaklı olması, herhangi bir soruna sebebiyet vermemesi adına kumaşla örtülür. Kızgın kurşunlar, sağ el ile sol elde tutulan su dolu bir tas içerisine dikkatlice boşaltılır. Bu sırada güzelce besmele çekilir ve kurşuncu şu cümleyi söyler

“”Benim elim değil Fatma anamızın eli””

Sonra kurşun dökülen kişinin sırasıyla göbek ve ayaklarına güzelce dökülür. Son olarak kapının eşiğine de kurşun güzelce ve usulünce dökülür. İşlem tamamlanınca kurşun suyundan kişiye içirtilir ve su rahatsız olan bölgelere sürülür. Daha sonra farklı erzaklar kullanılarak örneğin, ekmek su ile ıslatılarak kuşlara verilebilir. Kurşun dökene gönlünüzden geldiği kadar üzere para verilmesi adettendir.

                                                                                                                                                       Yazar:Ensar Türkoğlu


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi